blank

Jest już oficjalny termin 81. Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Women

Niespełna 2 miesiące temu zakończyły się zmagania podczas jubileuszowej 80. edycji Tour de Pologne UCI WorldTour, którą wygrał Słoweniec Matej Mohorič (Team Bahrain-Victorious), a już dziś możemy oficjalnie potwierdzić datę kolejnej edycji wyścigu, która odbędzie się w 2024 roku. Oprócz Tour de Pologne UCI WorldTour, Czesław Lang ze swoim zespołem zorganizują także Tour de Pologne Women oraz ORLEN Wyścig Narodów. 

Już tradycyjnie koniec września to czas, kiedy UCI publikuje oficjalny kalendarz na kolejny sezon. Nie mogło w nim oczywiście zabraknąć jedynego polskiego wyścigu o randzę WorldTour, czyli Tour de Pologne, który w tym roku świętuje swoje 95-te urodziny. 

Mamy koncepcję Tour de Pologne, mamy też koncepcję ORLEN Wyścigu Narodów, który chcemy zorganizować nie tylko w Polsce, ale także w krajach z nami sąsiadującymi. Również w przyszłym roku mamy w planie zorganizować Tour de Pologne dla kobiet, czyli Tour de Pologne Women, będą trzy etapy, które są już zaplanowane. No i oczywiście cykl wyścigów dla młodzieży Tour de Pologne Junior i amatorów ORLEN Lang Team Race. – zapowiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. 

W 2024 roku Tour de Pologne odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Wyścig rozpocznie się w poniedziałek 12 sierpnia i potrwa do niedzieli 18 sierpnia.

Tour de Pologne UCI WorldTour to nie jedyny wyścig organizowany przez Lang Team w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Po ośmiu latach przerwy na polskie szosy powróci Tour de Pologne Women, czyli etapowy wyścig kolarski dla kobiet. Kolarki rozpoczną swoje zmagania 28 czerwca, a zwyciężczynię po 3 etapach poznamy 30 czerwca. Wyścig w kalendarzu UCI będzie oznaczony kategorią 2.2. 

Po bardzo udanej zeszłorocznej edycji wyścigu orlików, ORLEN Wyścig Narodów (należący do serii Pucharu Narodów UCI U23) ponownie zostanie rozegrany w formule 5-etapowej. Kolarze z reprezentacji narodowych w kategorii U23 będą ścigać się od 15 do 19 maja. Wyścig w 2023 roku po 5 etapach rozegranych na Węgrzech, Słowacji i w Polsce, wygrał Słoweniec Gal Glivar. W 2024 roku, Lang Team planuje aby ponownie zaangażować do udziału sąsiadujące państwa takie jak Słowacja oraz Czechy. 

ORLEN Wyścig Narodów – 15-19.05.2024
Tour de Pologne Women – 28-30.06.2024
Tour de Pologne UCI WorldTour – 12-18.08.2024