blank

Zwycięzca Tour de Pologne mistrzem świata w kolarstwie gravelowym

Za nami weekend pełen sportowych emocji. W sobotę mistrzynią świata w kolarstwie gravelowym została reprezentantka Polski Kasia Niewiadoma! W niedzielę najlepszy był Słoweniec Matej Mohorič – zwycięzca tegorocznej 80. edycji Tour de Pologne UCI WorldTour! 

W dniach 7-8 października we Włoszech odbyły się mistrzostwa świata UCI w kolarstwie gravelowym. Genialny wyścig ma za sobą Kasia Niewiadoma, która została mistrzynią świata. Warto zaznaczyć, że był to jej pierwszy wyścig na tego typu nawierzchni.

Wielką formę udowodnił także Matej Mohorič, który wygrał klasyfikację generalną jubileuszowej edycji Tour de Pologne! Słoweniec z blisko minutą przewagi dojechał na metę, zapewniając sobie tęczową koszulkę.

Jestem bardzo dumny z występu Kasi Niewiadomej i Mateja Mohoriča. Polka z każdym kolejnym występem, potwierdzą swoją wysoką dyspozycję, ma za sobą udany sezon, a teraz została mistrzynią świata! To wielka rzecz. Cieszę się, że w ten sposób promuje się także kolarstwo kobiet ponieważ w 2024 roku zorganizujemy Tour de Pologne Women! – powiedział o występie Polki Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy – Pokaz mocy w wykonaniu Mateja Mohoriča, którzy przecież wygrał tegoroczny Tour de Pologne także zasługuje na słowa uznania. Jego zwycięstwo w Polsce nie było przypadkowe, to naprawdę utalentowany zawodnik, a teraz został mistrzem świata w kolarstwie gravelowym. – zakończył dyrektor generalny Lang Team.