blank

Czesław Lang na spotkaniu w ambasadzie Polski w Berlinie 

Na zaproszenie ambasadora Polski w Niemczech Dariusza Pawłosia do Berlina przyjechał dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang na spotkanie z przedstawicielami landów Saksonii Michaelem Eggertem i Conradem Clemensem oraz Brandenburgii Macusem Mildenbergerem.

Rozpoznawalność marki Tour de Pologne na świecie została doceniona przez stronę niemiecką, która wyraziła zainteresowanie współpracą, aby Polski wyścig zawitał w przyszłości na tereny Brandenburgii i Saksonii.

To dla mnie zaszczyt, że zostałem zaproszony do ambasady oraz, że nasi zachodni sąsiedzi docenili wartość i możliwości promocji jakie daje nasz polski wyścig. Wysoce prawdopodobne jest, że w przyszłości Tour de Pologne zawita do Niemiec i zorganizujemy tam przejazd peletonu albo etap. – powiedział po spotkaniu Czesław Lang, który od 30 lat odpowiada za organizację wyścigu Tour de Pologne. 

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Tour de Pologne byłby w jakiejś części zorganizowany poza granicami naszego kraju. W 2013 roku dwa etapy zostały rozegrane we Włoszech, a w 2014 roku piąty etap finiszował w Szczyrbskim Plesie na Słowacji. 

Udane spotkanie związane z Tour de Pologne wczoraj w polskiej ambasadzie z Czesławem Langiem i przedstawicielami rządów Brandenburgii i Saksonii. Jesteśmy przekonani, że wyścig kolarski odbędzie się w Niemczech w przyszłości. Zaangażowana współpraca zapowiada sukces. – napisał na portalu X, Ambasador Polski w Niemczech, Dariusz Pawłoś. 

Na zdjęciu od lewej: Michael Eggert – przedstawiciel Saksonii, Conrad Clemens – pełnomocnik Saksonii, ambasador RP w Berlinie – Dariusz Pawłoś, Czesław i Elżbieta Lang, Konrad Guldon – dyrektor biura POT w Berlinie, Macus Mildenberger – przedstawiciel Kancelarii Brandenburgii.