blank

Trwają przygotowania do Tour de Pologne Women

– Jeszcze przed świętami odbywam spotkania dotyczące organizacji wyścigu Tour de Pologne Women, który powróci na polskie szosy. Zorganizujemy 3 etapy, w tym czasówkę. Stworzymy możliwości, aby kolarki mogły pokazać się z najlepszej strony. Kilkuetapowy wyścig to też doskonała platforma do medialnej promocji regionu na arenie ogólnopolskiej i światowej. – podkreśla Czesław Lang, który od kilkudziesięciu lat promuje kolarstwo i Polskę. 

blank

Zapowiedzi stają się faktem i już za nieco ponad pół roku kibice będą mogli trzymać kciuki za zawodniczki ścigające się w ramach Tour de Pologne Women, który został wpisany do kalendarza UCI na termin od 28 do 30 czerwca 2024. Jeszcze przed końcem roku, Czesław Lang spotkał się z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem i wiceprezydent Beatą Stepaniuk oraz radnym sejmiku wojewódzkiego Ryszardem Majkowskim, aby porozmawiać o organizacji wyścigu w Lubelskim oraz w samym Lublinie. W planie jest zorganizowanie 3 etapów, w tym jazdy indywidualnej na czas. 

Województwo lubelskie skradło serca wielu osób, które oglądały Tour de Pologne w 2021 i 2022 roku. Trasa wyścigów prowadziła między innymi przez jedyne w swoim rodzaju Roztocze. – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang. – Dzięki wielogodzinnej transmisji telewizyjnej promujemy Polskę na całym świecie, wzrosło zainteresowanie turystów, którzy dopiero odkrywają wschód Polski, a Lublin w rankingu najchętniej odwiedzanych miast awansował na drugą pozycję po Krakowie. 

Po raz pierwszy Tour de Pologne Women został zorganizowany w 2016 roku. Kolarki ścigały się w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Zakopanem. Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została Szwajcarka Jolanda Neff, która w podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wywalczyła złoty medal w kolarstwie górskim.