blank

Tour de Pologne: 5 powodów, dla których warto śledzić wyścig i odwiedzić Polskę

Tour de Pologne jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Polsce i co roku przyciąga ogromne rzesze kibiców, nie tylko z Polski. Dla kibiców zza granicy, jest to okazja aby lepiej poznać nasz kraj.  Siedmioetapowy wyścig jest jedynym wydarzeniem UCI WorldTour w tej części Europy i istnieje wiele powodów, aby śledzić polski wyścig na jego trasie i zarezerwować lot do Polski. Tegoroczny wyścig odbędzie się od 12 do 18 sierpnia.

Oto 5 powodów, dla których warto śledzić wyścig i odwiedzić Polskę:

1. Polska, to kraj o inspirującej historii i pięknej kulturze
Historia Polski jest szczególnie fascynująca i znajduje odzwierciedlenie we wspaniałych skarbach architektury, które zamieniają jej miasta w prawdziwe muzea pod gołym niebem. Polska zawsze była centralnym punktem w Europie, zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym. Spotkanie różnych kultur jest widoczne podczas wizyty w kraju, z jego wieloetnicznymi tradycjami, zabytkami i historią, które uczyniły go wyjątkowym. Podczas śledzenia wyścigu warto skorzystać z okazji, aby zobaczyć piękne i ciekawe miejsca na trasie wyścigu, których na pewno nie zabraknie. Jednym z takich miejsc jest królewskie miasto Kraków, które od lat jest obecne na trasie Tour de Pologne, a Krakowskie Błonia są dla polskiego wyścigu niczym Pola Elizejskie dla Tour de France. Podczas odwiedzin Polski, warto pamiętać także o innych miastach, które gościły Tour de Pologne. Mowa o takich destynacjach jak nowoczesne i industrialne Katowice, będące sceną czasówki podczas ubiegłorocznej edycji lub świetnie wypromowany przez wyścig i transmisje telewizyjne Lublin, który kibice pokochali i już za kilka miesięcy odbędzie się tam Tour de Pologne Women!

blank

2. Piękna przyroda 
Nie sposób mówić o Polsce nie wspominając o 23 parkach narodowych z majestatycznymi górami, krystalicznie czystymi jeziorami i bardzo starymi lasami. Z Karpacza, który przez wiele lat był sceną wielkich kolarskich emocji, można szybko znaleźć się w Karkonoskim Parku Narodowym. To dobra okazja aby zdobyć szczyt Śnieżki, który znajduje się na granicy Polski i Czech. Jest to najwyższy szczyt w Karkonoszach i najwyższy w Czechach. Aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w Polsce, warto rozważyć pobyt w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, który jest partnerem Tour de Pologne.

3. Polska gościnność
Odwiedzający Polskę nie będą zaskoczeni słynną gościnnością Polaków. Znane polskie przysłowie mówi: “Gość w dom, Bóg w dom” i jest często wypowiadane, aby wyrazić radość z przybycia gości. Prawdziwą gościnność, kibice Tour de Pologne, mogą poczuć podczas wizyty w hotelu BUKOVINA Resort – wieloletniego partnera Lang Team. Pobyt w Bukowinie to okazja aby podziwiać piękne krajobrazy i zrelaksować się w termach z widokiem na tatrzańskie szczyty.

4. Poczuj się jak zawodowiec! Nawet przez jeden dzień
Polska stała się atrakcyjnym celem wycieczek rowerowych, z trasami przez wieś, gdzie można na nowo odkryć najbardziej autentyczny sens zwiedzania na rowerze. W sumie w Polsce istnieje ponad 20 000 kilometrów ścieżek rowerowych. Od wielu lat Czesław Lang i Lang Team pracują na to, aby promować kolarstwo i aktywny tryb życia wśród amatorów kolarstwa. Co roku amatorzy mogą wziąć udział w wyścigu ORLEN Tour de Pologne Amatorów i poczuć się jak zawodowy kolarz WorldTour, rywalizując na odcinku trasy Tour de Pologne i przejeżdżając tę samą linię mety co Mohoric, Almeida, Majka czy Kwiatkowski.

5. Tour de Pologne, wydarzenie, które pozostawia niezatarty ślad w sercu
Tour de Pologne to wyścig rangi WorldTour – z niemal stuletnią historią, o ogromnej wartości  i popularności. Do WorldTouru został wprowadzony przez Czesława Langa, który od ponad 30 lat odpowiada za organizację wyścigu. Przez lata zyskał opinię wyścigu, gdzie odkrywa się przyszłe wielkie nazwiska światowego peletonu.  Przez lata wielu czołowych kolarzy wygrywało klasyfikację generalną, w tym Ballan, Sagan, Wellens, Evenepoel, Kwiatkowski, Sivakov, Almeida, Hayter i Mohoric.