blank

Czesław Lang wyróżniony. „Wyjątkowa nagroda”

– Ta nagroda dużo dla mnie znaczy, bo jest dowodem na to, że droga, którą przyjęliśmy ponad 30 lat temu, była słuszna – powiedział Czesław Lang, który podczas 20. edycji gali SPORTBIZ Awards został wyróżniony w kategorii „Promotor Sportu”.

Za nami jubileuszowa, 20. edycja gali SPORTBIZ Awards. To jedyne międzynarodowe wyróżnienia w branży biznesu sportowego w naszym kraju. Docenione zostały najważniejsze projekty i inicjatywy w Europie Środkowo-Wschodniej. W kategorii specjalnej Promotor Sportu, wyróżniającej osoby odgrywające kluczową rolę w propagowaniu wartości sportowych oraz promowaniu aktywności fizycznej w społeczeństwie, nagroda trafiła w ręce Czesława Langa – sportowca, menedżera, organizatora i działacza społecznego, który od lat promuje sport wśród amatorów i najmłodszych. ORLEN Tour de Pologne Amatorów oraz Tour de Pologne Junior, które towarzyszą głównym zawodom od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i przyczyniają się do rozwoju kultury fizycznej w naszym kraju.

– Kiedy zaczynałem odpowiadać za organizację Tour de Pologne, chciałem, żeby to wydarzenie stało się wizytówką naszego kraju na świecie i choć wielu nie wierzyło, to dopięliśmy swego i nasz narodowy wyścig jest od lat częścią elitarnego cyklu UCI World Tour, który skupia tylko najważniejsze wyścigi świata. Ale to był początek, bo dzisiaj w Lang Team organizujemy szereg imprez dla zawodowców i amatorów – opowiada Czesław Lang.

– To jedna część naszej działalności. Druga, równie ważna, to promocja sportu i zdrowego trybu życia. Pamiętam, że kiedy zaczynaliśmy, nie było za bardzo ścieżek rowerowych. Dzisiaj są na nich korki. Jestem dumny, że razem z zespołem dołożyliśmy cegiełkę do tego, że dzisiaj Polacy rozumieją i chcą zdrowego, aktywnego życia. Cieszę się tą wyjątkową nagrodą, bo to dowód, że widać efekty naszych działań – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

blank
SPORTBIZ Award w kategorii specjalnej “Promotor Sportu”, 10 kwietnia 2024 r.