blank

Tour de Pologne Women w województwie lubelskim

W dniach 28-30 czerwca zawodniczki rywalizować będą w spektakularnej edycji z dwoma wymagającymi etapami i indywidualną jazdą na czas. Po ośmiu latach przerwy, trasa drugiej edycji Tour de Pologne Women została oficjalnie zaprezentowana podczas konferencji w Lublinie. Wyścig rozpocznie się właśnie w tym mieście, a następnie poprowadzi przez tereny województwa lubelskiego.

Trasa, którą zaprezentowano przy udziale Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego, została ułożona tak, aby pokazać piękno tego malowniczego regionu Polski.

– Zdecydowaliśmy się na zróżnicowaną trasę, która będzie odpowiednia dla różnych typów zawodniczek, ale chcieliśmy także, by przechodziła przez obszar, który ma wiele do zaoferowania. To doskonała okazja, aby pokazać go w całej okazałości, zarówno karawanie wyścigu, jak i polskiej oraz międzynarodowej publiczności. Trzy etapy odbędą się w regionie lubelskim, na trasie o długości 243,6 kilometra – skomentował Czesław Lang.

blankfot. Łukasz Frączek │ UMWL

To właśnie województwo lubelskie otrzymało tytuł Gospodarza i Współorganizatora etapów tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas gdy Kraśnik, Powiat Kraśnicki i Lublin mają już doświadczenie w zapewnianiu niezbędnych udogodnień do organizacji wyścigów najwyższego poziomu, Krasnystaw, Kazimierz Dolny i Arche Nałęczów zadebiutują w tym nowym projekcie, który jest z pasją wspierany przez zespół Lang Team i w całości poświęcony zawodniczkom.

28 czerwca wyścig otworzy czasówka na 4,5-kilometrowej trasie wiodącej przez ulice Lublina. Krótki, ale wymagający odcinek da szansę zarówno specjalistkom, jak i outsiderkom, które chcą przetestować swoje umiejętności. Dla tych, które celują w wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej ORLEN, ważne będzie rozpoczęcie od odpowiedniego tempa i uzyskanie przewagi w już od pierwszych metrów.

Drugi etap to 136 kilometrów z Krasnegostawu do Kraśnika. Pierwsze pięćdziesiąt kilometrów płaskiego terenu poprowadzi peleton do premii lotnej LOTTO w Radeczynicy, gdzie zmiany wysokości terenu będą stanowić pole do popisu dla klasycznych zawodniczek. Wzniesienie do mety na pewno sprzyjać będzie kolarkom, które wyróżniają się na krótkich i stromych podjazdach. Na tym odcinku będą miały szansę uwolnić swoją energię i zamienić ją w prawdziwe widowisko dla widzów.

Zwyciężczyni drugiej edycji Tour de Pologne Women zostanie wyłoniona na trzecim etapie, liczącym 103 kilometry i obejmującym pętlę, która będzie powtarzana pięciokrotnie przed metą w Kazimierzu Dolnym.

Sponsorem Głównym Tour de  Pologne Women jest ORLEN, który od wielu lat wspiera polskie kolarstwo, na poziomie zawodowym, ale też amatorskim. ORLEN wspiera także kolarstwo kobiet, a kolarki będą się ścigać o wygranie żółtej koszulki klasyfikacji generalnej ORLEN.

TRASA 2. Tour de Pologne Women 28-30.06.2024:
ETAP 1 – LUBLIN – LUBLIN (JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS), 4,5 KM
ETAP 2 – KRASNYSTAW – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI, 136 KM
ETAP 3 – ARCHE NAŁĘCZÓW – KAZIMIERZ DOLNY, 103 KM

blank