blank

Soudal po raz kolejny pojedzie z Tour de Pologne

Oficjalnym partnerem tegorocznej edycji Tour de Pologne będzie firma Soudal, która od lat aktywnie promuje i wspiera rozwój kolarstwa zarówno zawodowego, jak i amatorskiego. To także sponsor tytularny utytułowanej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step, której zawodnik – Tim Merlier został zwycięzcą etapu zakończonej niedawno 107. edycji wyścigu Giro d’Italia.

Z wyścigiem Tour de Pologne, który należy do cyklu UCI World Tour i cieszy się znakomitą renomą na międzynarodowej arenie, od lat związana jest firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, a także sponsor tytularny jednej z najbardziej utytułowanych, profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step, której zawodników nie zabraknie na linii startu w tegorocznej odsłonie imprezy. W składzie zespołu Soudal Quick-Step oprócz wcześniej wspomnianego Tima Merliera znajduje się także Remco Eveneopel – mistrz Belgii oraz jeden z najlepszych kolarzy na świecie. To bardzo utalentowany zawodnik, zdobył tytuł Mistrza Świata w jeździe indywidualnej na czas w 2023 roku. Startuje aktualnie w Tour de France i jest jednym z najlepszych kolarzy w tym wyścigu. Drużyna Soudal Quick-Step od wielu lat jest jedną z czołowych drużyn na świecie, znana ze swojej wyjątkowej wytrwałości i niesamowitej determinacji. Może pochwalić się imponującym wynikiem, na swoim koncie ma wiele sukcesów i zwycięstw w wyścigach na arenie międzynarodowej.

blank

W tym roku firma Soudal będzie oficjalnym partnerem wydarzenia oraz sponsorem trzech premii specjalnych podczas wyścigu. Poza ogromną renomą jaką cieszy się wyścig Tour de Pologne wśród kolarzy profesjonalistów, wydarzenie jest także doskonałą okazją do promocji tego sportu wśród amatorów. Jest to spójne z misją firmy Soudal, która od lat aktywnie popularyzuje kolarstwo – zarówno zawodowe, jak i amatorskie. „Cieszę się, że firma Soudal jest razem z nami. Dla nas to powód do dumy i radości, bo mowa o firmie, którą w kolarskim peletonie zna każdy kibic” – powiedział o współpracy z Soudal dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

blank

Od sześciu lat firma jest także głównym sponsorem Wyścigu by Tomasz Marczyński, w którym kolarze amatorzy mają możliwość spróbować swych sił i zmierzyć się z zawodowym kolarzem. W ubiegłym roku Soudal był jednym z głównych sponsorów i współorganizatorem pierwszego Rajdu Gorących Serc – charytatywnego rajdu rowerowego łączącego aktywność i pasję kolarską z pomocą osobom z niepełnosprawnościami, w którym aktywnie wzięli udział handbikerzy. Ze względu na ogromną popularność, kolejna edycja imprezy odbędzie się także w tym sezonie – wystartuje 7 września w Góraszce koło Warszawy. W maju tego roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym, których partnerem była także firma Soudal. Dzięki imprezie udało się zebrać fundusze, które przeznaczone zostaną na podopiecznych Fundacji Rodziny Maj.