blank

Silny skład grupy Astana na Tour de Pologne

Miguel Angel Lopez będzie jednym z liderów Astana Pro Team na tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour. Dla kolumbijskiego kolarza będzie to pierwszy start w Polsce. W tym roku Lopez wygrał klasyfikację młodzieżową Giro d’Italia, a w 2018 był trzeci w klasyfikacji generalnej tego wyścigu, a także Vuelta a Espana. Oprócz niego na liście startowej Astana Pro Team znalazł się Hiszpan Ion Izaguirre, który wygrał Tour de Pologne w 2015 roku, a w 2013 i 2014 był drugi. W tegorocznym Tour de Pologne pojadą także Dario Cataldo, Jan Hirt, Nikita Stalnov, Merhawi Kudus  i Rodrigo Contreras.

– W tym roku zmieniliśmy nieco kalendarz przed Vuelta a Espana i postanowiliśmy, że wystartuję w Tour de Pologne. Dla mnie to pierwszy występ w tym wyścigu, więc jestem bardzo zmotywowany i podekscytowany. Tour de Pologne to wyścig na najwyższym poziomie. Z tego co widziałem trasa jest bardzo zróżnicowana z etapami pagórkowatymi i górskimi. Wygląda świetnie i wydaje mi się, że pasuje do moich umiejętności. To będzie świetna okazja, żeby zobaczyć na co mnie stać, także w kontekście kolejnych startów. Zdecydowanie postaram się powalczyć o etapowe zwycięstwo, a także, być może, dobre miejsce w klasyfikacji generalnej – powiedział Miguel Angel Lopez.

Tour de Pologne to dla nas ważny wyścig, także w kontekście Vuelta a Espana. To fantastyczny wyścig z wieloma silnymi zawodnikami na starcie, a także bardzo ważny test formy i dyspozycji. Poza tym nasz zespół nigdy nie startuje tylko po to, by wystartować. W Polsce będziemy mieli bardzo silny skład z najlepszymi zawodnikami i choć mamy na uwadze Vueltę, to każdego dnia będziemy dawać z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki – tłumaczy Dyrektor Sportowy Dmitri Sedoun.

– To bardzo mocny skład z olbrzymim potencjałem. Patrząc na nazwiska, które znajdują się na liście, myślę, że grupa będzie mogła pokazać się z jak najlepszej strony na trasie Tour de Pologne. Miguel Angel Lopez to prawdziwy talent, Ion Izagirre ma na koncie zwycięstwo w Polsce i w przeszłości spisywał się u nas rewelacyjnie. Do tego Dario Cataldo i Jan Hirt, którzy również zasługują na uwagę. To skład, który z pewnością będzie walczył na najwyższym poziomie i może wnieść wiele do wyścigu, szczególnie w górach. Obecność tak świetnych kolarzy na starcie to zawsze powód do dumy i satysfakcji – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.