blank

Kraków gotowy na 76. Tour de Pologne

W czwartek, 1 sierpnia w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Anny Korfel-Jasińskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, Czesława Langa – Dyrektora Generalnego 76. Tour de Pologne, Krzysztofa Kowala – Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Andrzeja Batko – Koordynatora ds. Bezpieczeństwa I etapu 76. TdP.

Kraków jest Miastem-Gospodarzem Tour de Pologne nieprzerwanie od 2008 roku, w latach 2008-2016 w podwawelskim grodzie kolarze kończyli wyścigową rywalizację, natomiast od 2017 roku tu ją rozpoczynają.

blankFot. Mateusz Chwajoł/ZIS

Podczas konferencji wiele mówiono więc o współpracy Krakowa z Organizatorem Tour de Pologne, promocji miasta poprzez wyścig, propagowaniu kolarstwa, działaniach inwestycyjnych na rzecz WLKS Krakus Swoszowice, czyli klubu, który wychował nie tylko Rafała Majkę, Katarzynę Niewiadomą czy Tomasza Marczyńskiego, ale także wielu innych zawodników i nadal prowadzi systematyczne zajęcia dla kolarskiej młodzieży.

Kraków z powodzeniem bierze udział w konkursie na najpiękniejsze miasto etapowe Tour de Pologne. Z tej okazji w tym roku zostały przygotowane również atrakcje i gadżety dla kibiców, którzy w sobotę pojawią się na Rynku Głównym i przy Błoniach Krakowskich.

Start honorowy I etapu na Rynku Głównym zaplanowano 3 sierpnia o godz. 15:05-15:10. Przyjazd najszybszych na metę na Alei Marszałka Ferdinanda Focha (w pobliżu Stadionu Miejskiego Cracovia) przewidziany jest ok. godz. 18:30. A już w piątek 2 sierpnia na Rynku Głównym o godzinie 18:00 oficjalna prezentacja ekip.