blank

Dzika karta Tour de Pologne dla Reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski otrzymała dziką kartę i będzie trzecią drużyną spoza UCI World Teams, która wystartuje w 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

Reprezentacja Polski od lat uczestniczy w Tour de Pologne, a kolarze w biało-czerwonych strojach za każdym razem dają z siebie wszystko. Jest to dla nich znakomita szansa na zaprezentowanie swojego talentu i powalczenie z najlepszymi kolarzami świata. Przed rokiem najlepszym góralem wyścigu został Patryk Stosz, a najaktywniejszym kolarzem Maciej Paterski. Dodajmy do tego świetną postawę Kamila Małeckiego na etapie w Bukowinie Tatrzańskiej. Widać więc, że Biało-Czerwoni są bardzo mocnym punktem Tour de Pologne i jestem przekonany, że także w tym roku będziemy świadkami wspaniałej postawy Reprezentacji Polski walczącej o  jak najlepszy wynik – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Bardzo się cieszę, że Reprezentacja Polski będzie mogła wystartować w Tour de Pologne. Możliwość rywalizacji w naszym narodowym wyścigu to dla nas zaszczyt i honor i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zaprezentować się w nim jak najlepiej – powiedział Krzysztof Golwiej, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Tour de Pologne od zawsze był kluczową imprezą w kalendarzu Reprezentacji Polski. Start w biało-czerwonej koszulce z orzełkiem na piersi to dla kolarzy ogromne wyróżnienie. Podobnie jak możliwość prowadzenia tej drużyny dla dyrektora sportowego. Nie znamy jeszcze dokładnej trasy tegorocznego Tour de Pologne, więc trudno mówić o konkretnych celach, czy zawodnikach. Myślę jednak o Stanisławie Aniołkowskim, czy Kamilu Gradku, którzy rywalizują w wyścigach wysokiej rangi. Aniołkowski pokazał, że ma doświadczenie i może walczyć o wysokie pozycje z najlepszymi na świecie – powiedział Piotr Wadecki, selekcjoner Reprezentacji Polski.

78. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia. Wystartuje w nim 19 zespołów UCI World Teams oraz drużyny, które otrzymały dzikie karty – Gazprom-RusVelo, Alpecin-Fenix oraz Reprezentacja Polski.