blank

DZIEŃ DOBRY Z TOUR DE POLOGNE! #4

GRUPA AZOTY, TARNÓW – BUKOVINA RESORT (160 KM)

Relacja live z IV etapu / Transmisja live z IV etapu

Trasę do Bukovina Resort zawodnicy znają doskonale. Od lat to prawdziwy klasyk, będący jednocześnie niezwykle atrakcyjnym zakończeniem jednego z najbardziej widowiskowych etapów. 

Rozpoczyna się w Tarnowie, zwanym ze względu na piękne stare miasto „Perłą Renesansu”, a kończy — w ośrodku Bukovina, po pokonaniu 160 km. Suma przewyższeń wyniesie 2700 metrów, a największe wyzwania czekać będą na kolarzy w końcówce rywalizacji. Urzekające, górskie krajobrazy stanowią naturalną scenerię niezwykłego, sportowego widowiska.

Czesław Lang o 2. Etapie: „Dzisiejszy etap to obowiązkowy punkt na mapie Tour de Pologne. Startujemy w Tarnowie, a finiszujemy po 160 kilometrach w Bukowinie. To klasyczny odcinek dla górali”.

Premie lotne LOTTO (2): Zakliczyn (km 27,9), Krościenko nad Dunajcem (km 113,1)

Premie górskie PZU (3): Lubinka (III kat. – km 13), Chomranice (II kat. – km 63.7), Łapszanka (II kat. – km 148.9)

Meta: Bukovina Resort​

Interesujące miejsca

Tarnowskie centrum

Historyczne centrum miasta należy do najlepiej zachowanych w Polsce. Średniowieczny plan urbanistyczny charakteryzuje się wąskimi uliczkami, prowadzącymi do dużego, otwartego rynku z charakterystycznym Ratuszem. Przebudowane w stylu renesansowym pod koniec XVI wieku, miasto to znane jest również jako „Perła Renesansu” — właśnie dzięki pięknemu ratuszowi i wspaniałym renesansowym domom kupieckim otaczającym rynek. Dziś w tych budynkach mieszczą się obiekty kulturalne, muzea, restauracje i urocze kawiarenki.

Bukowina Tatrzańska

W charakterystycznej dla tego terenu wsi otoczonej Tatrami znajduje się kilka zabytkowych, drewnianych pensjonatów z okresu międzywojennego, wybudowanych w stylu zakopiańskim, w tym Centrum Kultury, zaliczane do największych drewnianych obiektów w Polsce. We wsi odbywa się również coroczny festiwal polskiego folkloru „Sabałowe Bajania”.

blank
blank