blank

Starosta lubelski: mamy nadzieję, że kolarze do nas wrócą

– Cieszymy się, że Tour de Pologne jedzie przez prawie cały nasz powiat. Nasza radość jest tym większa, że upłynęło sporo czasu, od kiedy wyścig gościł w Lublinie. To frajda dla nas, jako gospodarzy i doskonała promocja naszego regionu – mówi Zdzisław Antoń, starosta lubelski.

– Powiat lubelski stawia na sport. We wszystkich sześciu szkołach ponadpodstawowych działają Uczniowskie Kluby Sportowe. W każdej z 16 gmin powiatu mamy kluby piłkarskie, a Iskra Piotrowice to kuźnia talentów w podnoszeniu ciężarów – dodaje Zdzisław Antoń.

– Cieszy też to, że odbudowuje się aktywność sportowa mieszkańców regionu. I my staramy się ją wspierać. W ramach trwającej właśnie inwestycji – rewitalizacji doliny Bystrzycy powstaną profesjonalne trasy rowerowe. Wszystko, co najlepsze, przed nami. Mamy nadzieję, że nasz region spodoba się również kolarzom i chętnie będą tu wracać w następnych latach – kończy starosta lubelski.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Lublin kocha sport

– Goszczenie startu 78. Tour de Pologne to fantastyczne uczucie – wielki prestiż, wielka odpowiedzialność, ale też wielkie emocje – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina ds kultury, sportu i partycypacji. – Widzimy po twarzach mieszkańców naszego miasta, jak bardzo czekali na powrót Tour de Pologne do Lublina. Słyszymy wręcz przyspieszone bicie serc mieszkańców, którzy pomimo dnia powszedniego przybyli licznie na start i żyją wyścigiem.

– Lublin kocha sport i pokazuje to na każdym kroku – dodaje Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. – Wraz z województwem lubelskim bardzo często organizujemy ważne wydarzenia sportowe. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, jak duża jest to inwestycja. Pokazujemy emocje sportowe, ale jednocześnie pokazujemy piękno miasta i regionu. Promocja poprzez sport to fantastyczny kierunek.

– Dobre kilka lat temu przyjęliśmy strategię polegającą na wspieraniu sportu seniorskiego i dużych wydarzeń, ale również rekreacji i sportu dzieci i młodzieży przy jednoczesnych inwestycjach w infrastrukturę sportową. Wygląda na to, że obraliśmy dobrą drogę – kończy wiceprezydent Lublina.

Jarosław Stawiarski: tu ścigają się najlepsi

– Lubelszczyzna jest wielka, bo uczestniczy w wielkim wydarzeniu, jakim jest Tour de Pologne. To jeden z najważniejszych wyścigów na świecie i tu ścigają się najlepsi – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

– Jeśli na starcie stają takie znakomitości, jak Diego Ulissi, zwycięzca ośmiu etapów na Giro d’Italia czy Michał Kwiatkowski – to pokazuje prestiż wyścigu. Jeśli triumfator jednego z etapów Tour de Pologne 2020, Richard Carapaz zostaje mistrzem olimpijskim – to też nie przypadek. A dla nas goszczenie takiej imprezy to pod względem promocyjnym prawdziwa bomba – mówi były wiceminister sportu.

– Lubelszczyzna to piękna kraina dobrych i życzliwych ludzi. Dzięki Tourowi rozpoznawalność naszego regionu na pewno wzrośnie. Zależy nam na tym, żeby ludzie z zagranicy poznali Polskę właśnie dzięki Lubelszczyźnie. Chcemy zmienić obraz województwa. Lubelskie to dziś nie tylko rolnictwo, ale także dynamicznie rozwijający się region – doskonałe miejsce dla inwestorów, którzy pojawiają się tam, gdzie coś się dzieje – dodaje Jarosław Stawiarski.

Na terenie województwa lubelskiego zaplanowano cały pierwszy etap oraz sporą część drugiego.

– Mamy półtora dnia, żeby przekonać oglądających Tour de Pologne, że warto do nas przyjechać, wypocząć, a może również zainwestować – kończy marszałek województwa lubelskiego.

blank