blank

Etap 1 – DZIEŃ DOBRY – Tour de Pologne 2022

Uroczysty start 79. Tour de Pologne odbędzie się w Kielcach – stolicy województwa świętokrzyskiego, znanego ze swojej górniczej przeszłości. Etap zakończy się w centrum Lublina i ma długość 218.8 kilometrów z około 1,500 metrów przewyższenia. Koniec etapu w centrum Lublina, jednak przed tym na zawodników czeka ostatni podjazd, który wyłoni zwycięzcę pierwszego etapu.

Sprawdź transmisję live TVP
Sprawdź naszą relację live

 

blank

INTERESUJĄCE MIEJSCA

Kadzielnia Kielce

blank

Ten piękny rezerwat przyrody położony jest około 2 km od centrum Kielc. Zajmuje on powierzchnię około 14 ha. Centralna część Kadzielni, Skałka Geologów objęta jest ochroną jako rezerwat przyrody nieożywionej. Pozostała część obszaru jest chroniona w ramach Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jest to miejsce o ciekawej historii, bogatych zasobach przyrody, a także raj, w którym można spędzić miło czas relaksując się podczas spaceru wśród skał, w otoczeniu urzekającej scenerii.

Szlak Podziemny w Lublinie 

blank

Wytyczony w 2006 r. szlak, rozpoczynający się w lochach Trybunału Koronnego w centrum Lublina, ma prawie 300 metrów długości i prowadzi przez połączone ze sobą piwnice XVI- i XVII-wiecznych kamienic. Znajdują się w nich makiety przedstawiające zmieniający się krajobraz miejski Lublina. Emocjonujący spacer po zabytkowych piwnicach staromiejskich, to podróż w czasie, pozwalającą odkryć przeszłość miasta.