blank

Leszek Krzywicki, szef firmy Elmar®: Nasze zaangażowanie w Tour de Pologne wykracza poza sferę biznesu

Rozmowa z Panem Leszkiem Krzywickim, Szefem firmy Elmar®, to okazja do bliższego poznania jednego z partnerów Tour de Pologne. Elmar® już od 5-ciu lat wspiera największy polski wyścig kolarski, dostarczając najwyższej jakości środki ochrony indywidualnej oraz odzież dla ekipy technicznej. Współpraca ta, to nie tylko relacja biznesowa, ale również wynik pasji do kolarstwa, zaangażowania w rozwój sportu oraz dzielenia się wartościami, które są bliskie zarówno firmie Elmar®, jak i Tour de Pologne.

Fakt, że Elmar® kontynuuje swoje wsparcie dla Tour de Pologne już piąty rok z rzędu, świadczy o niezwykłej trwałości tej współpracy. Dlaczego po raz kolejny Elmar® zdecydował się wesprzeć organizację wyścigu?

Doskonale rozumiemy, że bezpieczeństwo na Tour de Pologne jest podstawą. Chcemy zapewnić je zarówno zawodnikom, jak i widzom. Jako że od lat specjalizujemy się w profesjonalnym doborze środków ochrony indywidualnej, posiadamy wystarczające doświadczenie, aby wziąć za to odpowiedzialność. Do tego partnerstwa podchodzimy niezwykle poważnie.

blank

Warto wspomnieć, że entuzjazm i miłość do kolarstwa składają się na istotną część naszej firmy. W Elmar® mamy wielu zapalonych kolarzy, którzy sami doświadczają radości i wyzwań związanych z tym sportem. Nasze zaangażowanie w Tour de Pologne wykracza poza sferę biznesu — to wyraz pasji i pragnienia wsparcia rozwoju kolarstwa w Polsce. Wyścig jest związany z wartościami, które są bliskie naszej firmie, jak na przykład stałe dążenie do doskonałości. Wspieranie Tour de Pologne to wyraz poparcia tych idei, takich jak chęć osiągania coraz wyższych celów czy rozwoju.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy liczyć na wsparcie. Jakie są główne wyzwania techniczne związane z dostarczeniem środków ochrony indywidualnej dla ekipy technicznej pracującej przy Tour de Pologne i jak Elmar® sobie z nimi radzi?

Cóż, jednym z nich na pewno będzie odpowiednie przygotowanie ekipy technicznej pracującej przy Tour de Pologne na różne, w zależności od regionu Polski, warunki atmosferyczne. Zależy nam, aby mogła ona wykonywać swoje obowiązki w prawidłowo dobranej odzieży ochronnej, która zapewni odpowiedni poziom komfortu. Nie wolno o tym zapominać, gdyż wykonywane przez ekipę zadania wymagają dużej swobody ruchów.

A w jaki sposób dostarczane przez Elmar® produkty wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa pracy ekipy technicznej?

Wyposażamy ekipę techniczną Tour de Pologne od stóp do głów. Co więcej, dostarczymy członkom Lang Team profesjonalne, najwyższej jakości akcesoria i odzież ochronną. Naszym celem jest zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa załogi, która nieustannie montuje, rozkłada i przemieszcza zaplecze zawodów. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny jest ich wkład w wydarzenie – to od nich w dużej mierze zależy prawidłowy przebieg wyścigu.

Mając to na względzie, dostarczamy produkty renomowanych marek premium, takich jak rękawice ATG®, a także rękawice Mapa® Professional. Tego typu wyposażenie to funkcjonalność, komfort i najwyższa jakość. Innowacyjne technologie stosowane do ich produkcji realnie przekładają się na ich wytrzymałość.

blank

Faktycznie, to niezwykle istotne. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie jedną z kluczowych kwestii podczas organizowania wyścigu. A czy czuje Pan, że jest to współpraca biznesowa, czy relacje pomiędzy firmą a Tour de Pologne przez te lata rozwinęły się już w taki sposób, że trudno tutaj mówić o typowej relacji klient-dostawca?

Zdecydowanie nie można tutaj już mówić o typowej relacji biznesowej! Ekipa Tour de Pologne to nasi przyjaciele, pomagający nam w rozwoju! Razem tworzymy wspólnotę pasjonatów, którzy działają dla dobra kolarstwa i organizacji wyścigu, która jest pełna zaangażowania i wzajemnego szacunku. Jestem dumny z tego, że Elmar® może być częścią tego wyjątkowego partnerstwa.

Czy istnieje jakiś konkretny aspekt Tour de Pologne, który najbardziej przyciąga Pana uwagę i dlaczego?

Tak, to chyba widok rywalizujących ze sobą zawodników. Trzeba przyznać, że pokonanie trasy to dla nich niezwykły wysiłek! Oglądanie ich determinacji to coś niesamowitego, szczególnie z perspektywy osoby, która sama bierze udział w wyścigach. Taki widok niezwykle motywuje do działania i zawsze budzi we mnie podziw. Tour de Pologne cechuje się tym, że trasa prowadzi przez bardzo zróżnicowane tereny. Często o zwycięstwie decydują minimalne odległości — emocje sięgają zenitu, a atmosfera jest niepowtarzalna.

Zdecydowanie, emocje są niezapomniane! Szczególnie że jako firma rozwijają Państwo również własną grupę kolarską Elmar® Team. Proszę opowiedzieć nam więcej o tej inicjatywie.

Tak jest, Elmar® Team to stworzona przez nas grupa niezwykle zdeterminowanych kolarzy, których celem jest jechać przez świat z uśmiechem na twarzy! Co roku startujemy w licznych wyścigach. W ekipie są osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania, co sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zgrani. Mimo iż naszym głównym celem jest świetna zabawa, odnosimy sporo sukcesów! Jakiś czas temu zdobyliśmy aż 8 medali na Bike Maratonie w Jeleniej Górze.

Elmar® Team pozwala nam dzielić się pasją, co jest bardzo istotne. Wzajemnie się wspieramy i motywujemy, stawiamy na zespół i dążymy do wspólnego rozwoju. Dla naszej firmy jest to bardzo ważne ze względu na budowanie więzi wewnątrz organizacji.

Na koniec – czy ma Pan swoich faworytów na wygranie klasyfikacji generalnej tegorocznego wyścigu?

Cóż, jako pasjonat kolarstwa, muszę przyznać, że trudno jest mi wskazać faworytów, choć jest wielu zawodników, którym kibicuję. Jeśli miałbym się określić, to zdecydowanie najbardziej wspieram polskich kolarzy. Jestem przekonany, iż każdy z nich wkłada w wyścig całe serce, ale niemożliwym jest przewidzieć, jakie niespodzianki czyhają na trasie. Szczególnie że klasyfikacja generalna jest wynikiem nie tylko indywidualnych umiejętności, ale również taktyki, warunków pogodowych i wielu innych czynników. Mam ogromną nadzieję, że zwycięzca będzie reprezentował właśnie nasze barwy narodowe.

Chciałbym, aby każdy, kto wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne, poczuł się doceniony. Determinacja i wysiłek to niewątpliwe powody do dumy, a każdy kolarz daje z siebie 100%. Nie mogę się doczekać tegorocznych emocji!