blank

Czesław Lang w czołówce listy najbardziej wpływowych ludzi sportu “Forbes” i Pentagon Research. 

W opublikowanej przez magazyn “Forbes” liście “50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie 2023”, dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang uplasował się w ścisłej czołówce zajmując czwarte miejsce. Przed wicemistrzem olimpijskim z Moskwy, znalazły się takie zasłużone dla sportu osoby jak Iga Świątek, Robert Lewandowski czy Zygmunt Solorz. Lista została przygotowana przez magazyn “Forbes” i firmę Pentagon Research. 

To wielki zaszczyt nie tylko dla mnie, ale dla całej dyscypliny i wszystkich kolarzy, ponieważ jesteśmy dostrzeżeni i docenieni. Miniony rok był bardzo udany. Odbył się jubileuszowy 80. Tour de Pologne, a ORLEN Wyścig Narodów został wydłużony do 5 etapów, z czego trzy zostały zorganizowane za granicą. To wysokie miejsce na liście, motywuje aby pracować jeszcze lepiej na rozwój wyścigów i kolarstwa. – podsumował wicemistrz olimpijski, Czesław Lang

Ranking “50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie 2023” to wspólna inicjatywa magazynu “Forbes” i firmy Pentagon Research. 

Lista jest przygotowywana od blisko dekady i jest próbą oceny rynku sportowego oraz najważniejszych osób, które go tworzą. Zestawienie powstaje w wyniku analizy medialności, wizerunku ludzi sportu, badań rozpoznawalności. W ocenie biorą udział eksperci ds. Marketingu sportowego, akademicy, przedsiębiorcy i menedżerowie. 

TOP10 listy “50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie 2023”

  1. Iga Świątek (tenisistka)
  2. Robert Lewandowski (piłkarz FC Barcelony)
  3. Zygmunt Solorz (właściciel Cyfrowego Polsatu)
  4. Czesław Lang (organizator Tour de Pologne)
  5. Adam Małysz (prezes Polskiego Związku Narciarskiego)
  6. Marcin Gortat (były koszykarz NBA)
  7. Bartosz Zmarzlik (żuzlowiec)
  8. Daniel Obajtek (prezes PKN Orlen)
  9. Sebastian Świderski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej)
  10. Wojciech Stępniewski (prezes Ekstraligi Żużlowej)